Bristol Cafe & Pub – Kadıköy

Kadıköy’de oturanların illa ki bir kere dahi olsa gittiği bir mekan aslında Bristol, standart bir bar & cafe konseptine sahip. Giriş tarafında, dışarıda 4-5 masa ve içeriye doğru uzanan toplamda 20 civarı masa mevcut. Yemek, içmek ve sohbet etmek isteyenler için uygun fiyatlı ve ideal bir konsept.

Adres: Caferağa Mahallesi, Sarraf Ali Sokak, No 33/B, Kadıköy, İstanbul

Telefon: 0216 418 8843

Mekan Dizaynı ve Konsept

Özel bir konsepti olduğunu söyleyemeyiz. Bristol’e girerken dışarıda 4-5 masa ile karşılaşırsınız, içeriye doğru gittiğinizde de 7-8 masa çevreye yerleştirilmiştir. En arka kısmında kare şeklinde bir alan mevcuttur ve burada da 10-15 arası masa bulunur. Dilediğiniz yere oturabilirsiniz, arka kısmın üst tarafı açılmakta olduğu için daha ferah bir ortam istemeniz adına tavsiye ederiz. Kadın ve erkek olarak iki farklı tuvaleti mevcuttur.

Genelde herkesin ağzına dolanmış yerli ve yabancı şarkılar çalmakta ve playlist çok fazla değişmiyor. Örneğin 1-2 sene boyunca aynı playlistin çaldığını söyleyebiliriz.

Mekanın biraz daha ilerisinde bulunan 2. Bristol.

Menüsü

Bristol’ün tercih edilmesini sağlayan en büyük unsurlardan birisi kuşkusuz “PATLAMIŞ MISIR” ‘dır. Bira – patlamış mısır yapalım dediğiniz anda direkt olarak kafanızda Bristol nerede? Bristol’e gidelim mi? soruları gelir. Alkollü içeceklerinizin yanında patlamış mısır servisi yapılmakta ve bunun için aslında bir sınır bulunmuyor. Tabağınız boşaldığında çalışanlar gördüğü gibi tazeliyorlar ya da siz talep edip anında yeni patlamış mısırınıza kavuşuyorsunuz. Sürekli olarak gerektiği için genelde sıcak olarak geliyor mısırlar.

Kadıköy’de bulunan mekanlar düşünüldüğünde biralar oldukça uygun fiyatta. Zaten ana satış unsuru bira. Fıçı şeklinde satışları bulunmuyor, sadece şişe bira vermekteler. Bunun dışında yine uygun fiyatta Cocktail, Viski, cin gibi farklı alkollü içecekler mevcut. Ayrıca kadeh olarak kırmızı ve beyaz şarapları da gayet ucuz. Alkollü içeceklerin yanı sıra alkolsüz sıcak ve soğuk içecekler de bulunuyor.

Yemeklerine baktığımız zaman köfte, şinitzel, salata ve tatlı çeşitleri Bristol Cafe & Pub menüsünde yer alıyor. Fakat bizim tavsiyelerimiz özellikle alkollü içecekleriniz ile birlikte biracı tabağı almanız yönünde. Doyurucu ve içerken çok güzel gidiyor.

Özet

Lafın kısası, bir akşam canınız sıkıldığında hadi dışarı çıkalım biraz gezelim, bir yerde oturalım demek ve sohbet etmek için tavsiye edilebilecek bir mekan. Uygun fiyatı ve arkada çalan keyifli müzikleri ve patlamış mısırı ile tavsiye ederiz.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir